sobota, 9 lipca 2016

Czy palenie da się rzucić?

Wiele osób, które palą papierosy tkwią w przekonaniu, że palenia nie da się rzucić, że jest to wręcz niemożliwe. Jak myślicie, jest to prawda czy fałsz? Odpowiedź jest oczywista - jest to fałszywe myślenie. Palenie wcale nie jest trudno rzucić. Jednak zastanówmy się dlaczego w niektórych ludziach istnieje takie przekonanie.

Dlaczego ludzie myślą, że palenia nie da się rzucić?


Największym powodem takiego myślenia jest to, że próbowali wiele razy zerwać z nałogiem i zakończyło się to klęską. Prawie każdy palacz papierosów próbował rzucić palenie i prawie każdemu się to nie udało. Mój znajomy, który palił 20 lat, rzucał palenie w każdy piątek i tak przez dwa lata się męczył, bo wytrzymywał jedynie kilka godzin. Nic dziwnego, że po kilku lub kilkunastu próbach rzucenia palenia, w człowieku rodzi się przekonanie, że palenia nie da się rzucić, że jest to niewykonalne.

Druga grupa ludzi, to osoby, które nigdy nie próbowały rozstać się z nałogiem, bo już z góry zakładają, że im się to nie uda i nawet nie próbują. Skąd się bierze takie myślenie, nie mam pojęcia, ale na pewno jest to ogromny strach przed rozstaniem się z dymkiem, który paraliżuje racjonalne myślenie.

Jeśli chcesz rzucić palenie a ciągle słyszysz od znajomych, że nie da się tego zrobić, to musisz wiedzieć, że oni gadają głupoty. A najlepszym na to dowodem są tysiące ludzie, którzy rzucili ten paskudny nałóg.


1 komentarz:

  1. Też mam ten stan. Jestem po tylu próbach rzucenia, że już powoli zaczynam wątpić, czy w ogóle się da rzucić to świństwo.,

    OdpowiedzUsuń