wtorek, 13 września 2016

Czy palenie odstresowuje

Prawie każda osoba, która pali papierosy, w stresowych sytuacjach sięga po papierosa i ma wrażenie, że papieros odpręża i uwalnia od stresu. Powoduje, że po wypalenie czujemy się o wiele lepiej. Czy rzeczywiście tak jest?

Czy papieros pomaga na stres?

Tak, jest to prawda, z jednym drobnym ale. Gdy jesteśmy uzależnieni od papierosów i znajdujemy się pod dużym stresem, to głód nikotynowy tylko go powiększa i stąd uczucie, że gdy zapalimy papierosa zmniejszamy stres, a tak naprawdę zaspakajamy jedynie potrzebę zapalenia. Stres zostaje, jest co prawda mniejszy, ale i tak większy niż gdybyśmy w ogóle nie palili, bo pamiętajmy, że nikotyna pobudza a nie uspokaja..

Jak jest ze stresem gdy rzucimy palenie, gdy nie palimy?

Stres przechodzimy dużo łagodniej i w ogóle rzadziej się on pojawia. Pamiętajmy, że gdy nie palimy jesteśmy dużo silniejszy psychicznie z dużo lepszą samooceną i dużo lepiej potrafimy sobie radzić z trudnymi sytuacjami. Szybciej rozwiązujemy problemy, jesteśmy mniej nerwowi i ogólnie zupełnie inaczej patrzymy na świat - z większym optymizmem. Żaden stres nie jest nam groźny, a już na pewno nie będziemy potrzebować papierosów, by się go pozbyć.

Śmiało można powiedzieć, że papierosy okłamują palacza, by ten myślał, że papieros go odstresowuje. Jak zawsze są podstępne, przebiegłe i należy jak najszybciej się z nimi rozstać. Jak to szybko zrobić, przeczytasz w e-booku. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz