poniedziałek, 25 lipca 2016

Czy po rzuceniu palenia dalej ciągnie do papierosów?

Czy po rzuceniu palenia dalej ciągnie do papierosów?

Osoby, chcące rzucić palenie, zapewne zastanawiały się nie raz, czy kiedy już rzucą palenie, dalej będzie ich ciągnęło do papierosów? Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Czy ciągnie, gdy już nie palimy?

Niestety Tak. Przez pierwsze trzy miesiące od zaprzestania palenia, będą na pewno pojawiać się sytuacje w naszym życiu, gdy będzie nam się chciało znowu zapalić. Zazwyczaj taka ochota najdzie nas gdy będziemy w gronie osób, które właśnie palą, po sytym posiłku, czy w jakiejś stresowej sytuacji. Wtedy w naszej głowie pojawi się myśl - może by tak zapalić tego jednego, przecież potrafię wytrzymać bez fajek.

Czy silnie ciągnie?

Nie. Jest to chwilowa ochota i szybko mija. Nie jest to tak silne jak normalny głód nikotynowy i łatwo jest się temu przeciwstawić. Ciężko opisać to słowami, ale musicie wierzyć na słowo, że nie jest to tak nieprzyjemne jak normalnie odczuwa się gdy nie palimy kilka godzin.

Jest w tym rzecz pozytywna - gdy wytrzymamy tą chwilową chęć zapalenie, jesteśmy z siebie cholernie dumni i dostajemy dużo pozytywnej energii. Czujemy się lepsi i silniejsi. Na prawdę bardzo fajne uczucie.

Gdy nie palisz więcej niż 3 miesiące

Po tym okresie, chęć ponownego sięgnięcia po papierosy powoli zanika i z miesiąca na miesiąc coraz bardziej obojętnie patrzysz na papierosy. Tak jakby one przestawały zupełnie istnieć. Powoli zapominasz, że w ogóle paliłeś/aś i zaczynasz w końcu normalnie żyć.

2 komentarze:

  1. Mnie ciągnęło do papierosów przez pierwsze 2 tygodnie i później już właściwie tylko takie lekkie "ukłucie", że zapaliłoby się, ale to pojawiało się może z dwa, trzy razy w ciągu dnia. Moim zdaniem najtrudniej wytrzymać ye pierwsze dwa tygodnie bez papierosa a później to już łatwizna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie ciągnęło do papierosów.... ciągle. Wróciłam do palenia po 8miu latach...

    OdpowiedzUsuń